ед.цена на артикули без ддс

от Svetoslav Stanchev на 22.11.2010 10:08
По спешност ми се наложи да въведа другата фирма и да отпечатам една фактура 1000 по 2.18 лв. с ддс ед.цена. Общата стойност е 2180, но системата ми закръкля 2180.04 лв. или без ддс 1816.70 лв. + 363.34 лв. ддс =2180.04 лв. т.е. разбирам, че ед .цена без ддс закръгля до четвъртия знак след точката. Може ли да се укаже до шестия знак например..
RE: ед.цена на артикули без ддс
от e-Docs.bg Support на 22.11.2010 13:28
Svetoslav Stanchev
По спешност ми се наложи да въведа другата фирма и да отпечатам една фактура 1000 по 2.18 лв. с ддс ед.цена. Общата стойност е 2180, но системата ми закръкля 2180.04 лв. или без ддс 1816.70 лв. + 363.34 лв. ддс =2180.04 лв. т.е. разбирам, че ед .цена без ддс закръгля до четвъртия знак след точката. Може ли да се укаже до шестия знак например..


Здравейте,
Благодарим за Вашия коментар!
Точността на единичната цена във фактурите е ограничена до четвъртия знак след десетичната запетая, което покрива много голяма част от случаите. Това е предпазна мярка. Системата има множество автоматизации и улеснения и тяхното функциониране е наложило някои ограничения, сред които е и това. Целта ни е била тази част от системата (съставянето на фактури и платежни документи), да автоматизира максимално действията на потребителя, да го предпазва от технически грешки (водещи твърде често до много сериозни проблеми) и в същото време да е достатъчно универсална. А това не е лесно, особено при web-базирано приложение.

За потребители, чиито изисквания не се покриват от стандартната функционалност, предлагаме индивидуални решения. Моля, запознайте се с условията и при желание попълнете формата. Това ще ни предостави допълнителна информация и ще можем да Ви предложим конкретно решение.
RE: ед.цена на артикули без ддс
от e-Docs.bg Support на 22.11.2010 16:04
Направена е промяна - прочетете тук.
RE: ед.цена на артикули без ддс
от Svetoslav Stanchev на 24.11.2010 15:36
още същата вечер установих, че при мен всичко е ОК.. със знаците..
За да коментирате публикацията, трябва да сте влезли в профила си. Можете да се регистрирате от тук.